مقالات

چرا مردان بعد از رابطه جنسی می خوابند؟

چرا مردان بعد از رابطه جنسی می خوابند؟

چرا مردان بعد از رابطه جنسی می خوابند؟

اگر مردان بعد از رابطه جنسی به خواب می روند، اغلب زنان این را شخصی می کنند که “آیا من دیگه از نظر فکری جذاب نیستم که بتوونه باهام صحبت کنه؟ آیا از رابطه جنسی با من راضی نیست؟”، اما آیا چنین خودآزاری از نظر علمی نیز مورد حمایت قرار می گیرد؟ باید گفت اصلا.

علم توضیح می دهد چرا مردان ممکن است بیش از صحبت در مورد عشق و زندگی با شما بعد از رابطه جنسی به خواب نیاز داشته باشند. آیا خوابیدن شریک زندگی پس از رابطه جنسی طبیعی است و آیا این خستگی گاهی بیش از 24 ساعت طول می کشد؟ برای مقاومت بیشتر او چه کاری می توانم انجام دهم؟

آیا خوابیدن بعد از مقاربت غیر طبیعی است؟

بسیاری از زنان هنوز به دنبال پاسخ این سوالات هستند. خستگی که پس از مقاربت ظاهر می شود واکنش طبیعی بدن انسان نسبت به تلاشی است که انجام داده است، اما در بیشتر مواقع اگر مردی بعد از رابطه جنسی همسر خود را مورد نوازش قرار ندهد و با وی صحبت نکند و به راحتی به پشت دراز بکشد و بخوابد امری طبیعی است که به اشتباه زنان تصور می کنند شریک زندگی شان از رابطه جنسی یا هم صحبتی با وی راضی نیست.

به گزارش تایمزسوفاندیا، این اعتقادات و باورها از اساس غلط است. در اینجا برخی از دلایل واقعی اینکه چرا مردان پس از مقاربت به خواب می روند توضیح داده می شود:
رابطه جنسی در طول شب به ویژه هنگامی که بدن انسان از قبل خسته است نخستین دلیل برای حالت خواب آلودگی است که پس از انجام رابطه جنسی رخ می دهد، باید توجه داشته باشید رابطه جنسی به ذات بسیار آرامش بخش است.

ارگاسم انفجاری

مردان هنگام ارگاسم دچار انزال می شوند که با این کار هورمون هایی که آزاد می شوند حالت بی حالی را به فرد القا می کنند. این عارضه باعث می شود احساس نیاز به خواب با شدت بیشتری نسبت به حالت عادی بروز کند. حتی اگر تنش بدن ناشی از یک فشار مثبت باشد باز هم فشار بسیار زیاد و طاقت فرسایی تلقی می شود.

بسیاری از افراد حین انجام رابطه جنسی گاهی اوقات نفس خود را حبس می کنند که باعث می شود ریتم آن ناگهانی شده و نبض تشدید می شود، بنابراین کمبود اکسیژن به وجود می آید که نیاز به استراحت را در فرد ایجاد می کند.

تغییرات شیمیایی بدن انسان به محض اینکه به اوج برسد، تغییر می کند. خواب آلودگی نتیجه یک بیوشیمیایی به نام پرولاکتین است که وی را بسیار خسته می کند.

تخلیه تولید گلیکوژن در زمینه انرژی، نویسندگان کتاب “چرا مردان پس از رابطه جنسی به خواب می روند؟” مارک لنر و بیلی گلدبرگ، این پدیده را با گفتن این جمله توضیح می دهند که تصور می شود فشار هنگام رابطه جنسی و بعد از اوج، عضلات گلیکوژن تولید کننده انرژی را تخلیه می کند. این امر باعث خواب آلودگی مردان می شود از آنجا که توده عضلانی مردان بیش از زنان است، بنابراین مردان پس از رابطه جنسی خسته تر می شوند.

ارگاسم انفجاری، ارگاسم انفجاری همان ارگاسمی است که در آن انرژی به خارج از بدن هدایت می شود. در مقابل ارگاسم دورن انسدادی همان ارگاسمی است که در آن انرژی درونی می شود. بر اساس اصول جنسیت تانتریکی، ارگاسم یک مرد ماهیتی انفجاری دارد، بنابراین منجر به از دست دادن انرژی می شود و او را بعد از رابطه جنسی خسته می کند.

متخصصان می گویند همه مردان هم بعد از رابطه جنسی تمایل به خوابیدن ندارند. برخی می خواهند مورد نوازش قرار بگیرند و صحبت کنند و در مقابل بسیاری از خانم ها هستند که می خواهند بعد از رابطه جنسی بخوابند.

در کل زنان اگر نمی خواهند همسرشان بعد از رابطه جنسی بخوابد آن را در زمانی تنظیم کنند که تمایل به خوابیدن در آنها کمتر باشد مانند قبل از دیدن فیلم مورد علاقه یا خوردن غذا.

همچنین زنان بهتر است انتظارات خود را کاهش دهند به عنوان مثال اگر همسر شما نمی تواند 30 دقیقه بیدار بماند تا صحبت عاشقانه با شما داشته باشد به همان 15 دقیقه نوازش و هم صحبتی بعد از رابطه جنسی اکتفا کنید.وضعیت خواب باید به روشی مثبت تفسیر شود زیرا این واقعیت را اثبات می کند که به ارگاسم رسیده اید و همه چیز خوب پیش رفته است. در موارد نادر مردانی که حین و بعد از مقاربت خسته شده اند در مدت زمان طولانی تری ممکن است از مشکلات پزشکی رنج ببرند. در این صورت غرور و سهل انگاری خود را کنار بگذارید و چک آپ کامل انجام دهید.

اگر به دنبال یک راه حل سریع هستید قبل از خواب و برقراری رابطه جنسی همراه با شریک زندگی خود قهوه بنوشید. نمی توانیم بگوییم که این یک راه حل طولانی مدت است، اما یک محرک موثر وابسته به عشق شهوانی است. کافئین می تواند متحد اصلی شما در مبارزه با خستگی باشد، اما همچنین می تواند آسیب زا باشد زیرا بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد و فرد را بیش از حد هیجان زده و تحت تاثیر قرار می دهد.

از طرف دیگر بدن زنان واکنش متفاوتی نشان می دهد. برای آنها احساسات هنگام ارگاسم محرک است. آنها بیشتر برای یک دور دوم تمایل دارند، اما هنوز هم زنان برای مقاومت بیشتر مردان دنبال راهکار هستند، اما باید گفت نگران نباشید چون خوابیدن آنها بعد از رابطه جنسی طبیعی است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *