مقالات

بهترین زمان در روز برای انجام رابطه جنسی

بهترین زمان در روز برای انجام رابطه جنسی

بهترین زمان در روز برای انجام رابطه جنسی

این که آیا شما یک پرنده سحرخیز هستید یا یک جغد شبانه، شاید شما را به فکر وادار کرده باشد که چه زمانی بهترین زمان برای رابطه جنسی است؟ همه افراد ترجیحات خود را دارند، بنابراین ما از کارشناسان خود پرسیده ایم و پاسخ آن به احتمال زیاد به آنچه شما دنبال آن هستید، بستگی دارد.
به گزارش مایندبادی گرین، همانطور که تامی نلسون، سکس تراپیست می گوید: بهترین زمان برای رابطه جنسی برای هر فرد و زن و شوهر متفاوت خواهد بود، اما هر زمان از روز مزایای خاص خود را دارد.

فواید رابطه جنسی صبحگاهی

فواید زیادی در برقراری رابطه جنسی صبحگاهی وجود دارد، از نخستین ورزش صبحگاهی تا شروع روز با سیلی از هورمون های خوب و نگاه زیبا بهره مند خواهید شد، اما یک دلیل بیولوژیکی نیز برای مشغله کاری صبح وجود دارد. نلسون توضیح می دهد: سطح تستوسترون به طور طبیعی در بدن انسان در صبح در بالاترین میزان خود قرار دارد به همین دلیل مردان تمایل به نعوظ صبح دارند و برای افرادی که بیدار هستند رابطه جنسی یک روش عالی برای شروع روز است.
جیگی انگل، مربی سکس اضافه می کند: رابطه جنسی صبحگاهی ممکن است لذت بیشتری داشته باشد زیرا بدن بسیار آرام است. وی می گوید: کف لگن افراد تحت استرس منقبض نشده و ضربان قلب آنها پایین تر است که این امر می تواند در رها شدن و احساس لذت بیشتر کمک کند. البته این برای همه افراد صادق نخواهد بود، اما اگر در این مورد کنجکاو باشید ارزش امتحان کردن را دارد.
بر اساس اظهارات انگل، رابطه جنسی صبحگاهی جنبه های منفی نیز دارد. وی توضیح می دهد: هنگامی که بدن شما تازه بیدار می شود، سیناپس های شما با چرخ دنده کامل کار نمی کنند یعنی بدن هنوز در حالت استراحت است و میل جنسی را مانند وقتی که کاملا بیدار و هوشیار هستید احساس نمی کند، در واقع انتهای عصب شما خواب است!

بیشتربخوانیم:نکات طلایی برای داشتن رابطه جنسی بهتر با همسر

فواید کم رابطه جنسی در بعدازظهر

برای افرادی که سحرخیز نیستند فکر رابطه جنسی صبحگاهی ممکن است شما را به سمت چرت زدن سوق دهد. نلسون می گوید: بسیاری از افراد دوست دارند قبل از رابطه جنسی بلند شوند، دوش بگیرند و مسواک بزنند برای برخی دیگر رابطه جنسی صبحگاهی می تواند احساس خستگی و نشاط را توامان در آنها ایجاد کند، اما با چرخش زمان خواب و بیداری انرژی مورد نیاز برای برقراری رابطه جنسی به راحتی وجود ندارد.
وی خاطرنشان می کند: تعداد كمتری از افراد از رابطه جنسی در شب لذت می برند، بنابراین اگر می دانید این کار در شب برای شما مقدور نیست برقراری رابطه جنسی در بعدازظهر نیز گزینه خوبی است. نلسون می گوید: یافتن زمانی که هر دوی شما استراحت کافی داشته باشید و خسته نیستید و با زندگی خانوادگی یا شغلی شما تداخلی نداشته باشد زمان ایده آلی خواهد بود.

فواید رابطه جنسی در شب

سرانجام برقراری رابطه جنسی در شب که یک سنت دیرینه است یعنی رابطه جنسی در پایان روز. انگل می گوید: ارگاسم یک بلیط یک طرفه برای خواب راحت است. بعلاوه، پس از یک رابطه جنسی و ارگاسم شگفت انگیز مغز شما یک کوکتل از هورمون های خوب مانند سروتونین و اکسی توسین آزاد می کند.
انگل می افزاید: اکسی توسین هورمون عشق پیوند صمیمی بین زوج را تسهیل می کند و ترشح این هورمون قبل از خواب احساسات مثبتی در مورد شریک زندگی شما ایجاد می کند که سپس آن را به دنیای رویا (یعنی ناخودآگاه خود) وارد می کنید.
وی خاطرنشان می کند: همچنین می تواند چیزی را به شما بدهد که منتظر آن هستید. افزودن رابطه جنسی به روال عادی باعث می شود دست و پا گیر نباشد و آن را هیجان انگیز کند. این به شما چیزی می دهد که می توانید در پایان یک روز سخت منتظر آن بمانید و این باعث می شود از دیدن همسرتان هیجان زده شوید.

 

خط آخر

همان طور که نلسون می گوید: بهترین زمان از روز برای انجام رابطه جنسی هنگامی است که می خواهید رابطه برقرار کنید. اینکه بفهمید کدام زمان از روز برای شما و همسرتان بهترین گزینه است می تواند چیزی به شما بدهد که منتظر آن باشید و ارتباط صمیمی تان را تقویت کنید. انگل می گوید: وقتی هر دوی شما در هفته چند بار این رابطه صمیمی را داشته باشید این کار شما را به یکدیگر نزدیک می کند.
مهم نیست چه ساعتی از روز باشد شما به طور کلی از مزایای ارگاسم مانند بهبود گردش خون، سیستم ایمنی بدن و کاهش استرس لذت می برید، بنابراین اگرچه ممکن است بهترین زمان برای همه وجود نداشته باشد، اما به طور قطع زمان بدی هم وجود ندارد.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *