معرفی محصول

2 عامل اصلی ناتوانی جنسی را بشناسید

2 عامل اصلی ناتوانی جنسی را بشناسید

2 عامل اصلی ناتوانی جنسی را بشناسید

امروزه پژوهش های مختلفی در مورد اهمیت رابطه جنسی زوجین، اثرهای آن بر سلامت زن و شوهر و هم تأثير آن بر ماندگاری و قوام خانواده صورت گرفته است و به عبارتي ديگر همان میزان که سلامت جسمی دارای اهمیت است سلامت جنسی هم به نوبه خود نقش مهم و اساسی را در رابطه زوجین دارند.

دلایل بي‌ميلي جنسی هرچه که باشد نیازمند بررسی و درمان به موقع دارد. اختلال های جنسی را به خوبی میتوان با شناسایی و رفع دلایل زمينه ساز آن درمان کرد. نکته مهم در درمان این گروه از عوارض این است که مبتلایان به بي‌ميلي جنسی نباید سرخود به دارو درمانی اقدام کنند، به دلیل آن که علاوه بر عوارضی که اینگونه داروها در صورت مصرفی بی رویه دارند، گاه به دلیل بی توجهی به منشأ بي‌ميلي جنسی بی تاثیر خواهند بود.

دکتر پورک جراح کلیه و مجاری ادراری گفت :مساله جنسی در زنان و مردان از مشکلات پنهان در جامعه و در درون انسانهاست. گفت و گو کردن در مورد این مشکلات ملزوم به شجاعت شخصی و اجتماعي است. اکثر مردان و زنان حاضر نیستند به این مساله که یک مدل بیماري است بعنوان دردی نگاه کنند که درمان الزامی دارد.

وی افزود :در کشور بسياري از مردان و زنان در هر لباسی که هستند با این مشکل رو به رو اند و باید به کمک متخصص هرچه زودتر به درمان آن هم مبادرت کنند.

پورک بیان کرد :ناتوانی جنسی نه تنها در مردان بلکه به همان میزان در زنان موجود است . اکثر مردان و یا زنان این بیماري را در همسر خود بعنوان سرد مزاجی و یا دلایلی از ضعف بدنی می بینند با این وجود مراجعه به متخصص را امری زشت و خارج از اخلاق ميدانند .

این متخصص 2 علت عمده را عامل اصلی ناتوانی جنسی در اشخاص دانست و خاطرنشان کرد:دو علت اساسی را که ما می توانیم در این جا بعنوان عاملان اصلی ناتوانی جنسی بیان کنیم یکی بیماري های جسمی و دیگری بیماري های روحی و روانی هستند.

به گفته وی، استرس های کاری و خانوادگي، نداشتن تفاهم خانوادگي بین مردان و زنان، افسردگی ناشی از سختی های مختلفی که انسانها در جوامع صنعتی و شهري مدرن دارند و خيلي ديگر از بیماري های روحی و روانی ديگر جز عوامل آن به حساب می آیند.

پورک یاد آوری کرد :در مردان زیر 40 سال حدودا 5 درصد از آنان مشکل ناتوانی جنسی دارند در صورتیکه در مردان بالای 40 سال بین 55 تا 75 درصد به این عارضه ابتلا هستند. بدین ترتیب در کنار افزایش سن میتوان بیماري های قلبی و عروقی من جمله فشار خون بالا، بیماري های قندی، بیماري های عصبی، استعمال دخانیات و استفاده داروهایی که مستقیما سبب اختلال های جنسی هستند را اسم برد. این گروه از داروها عبارتند از داروهای قلب، کاهش فشار خون، بیماری افسردگی و اعصاب، تیروئید و داروهای شیمی درمانی. همچنين جراحی در ستون فقرات و لگن، شیمی درمانی و رادیوتراپی از علل ديگر این عوارض دانست.

این جراح کلیه و مجاری ادراری ناتوانی جنسی را یکی ار علل در نازایی دانست و خاطرنشان کرد:بسياري از زوجین جوان به دلایل گوناگون قادر به انجام امر جنسی پس از ازدواج نیستند بنابراین احتیاج یک پزشک براي این گروه از زوج ها امری الزامیست.

وی در پایان توصیه کرد: از ديگر سختی های اختلال های جنسی مردان در کشور انزال زودرس است که در مردان جوان رایج تر است. درمانهای رفتاری و جراحی به وسیله اورولوژیست انجام می گیرد و میتواند به خيلي از مردان در سنین گوناگون کمک های الزامی را به عمل آورد. کاهش وزن و فعالیت های بدنی بعنوان ورزش روزانه، تغذیه مطلوب و ترک دخانیات من جمله کارهایی هستند که براي رسيدن به سلامتی جنسی کمک ميکنند . در خصوص دیابت و فشار خون درمان دارویی مطلوب با عوارض کم براي اختلال های جنسی موثر هستند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *