مقالات

علل و راههای رفع خستگی هنگام رابطه جنسی

علل و راههای رفع خستگی هنگام رابطه جنسی

علل و راههای رفع خستگی هنگام رابطه جنسی

یکی از مشکلاتی که در روابط طولانی مدت مثل ازدواج مشاهده می شود، افزایش گرفتاری ها و در نتیجه خستگی هنگام رابطه جنسی است، شما میتوانید با کمک ترفندهایی موثر که در این مقاله می خوانید، خستگی را کم کرده و رابطه جنسی خوشایندی را تجربه کنید. 

رابطه جنسی ، چسب زندگی است ، زوجینی که از رابطه جنسی خود رضایت دارند ، احساس بهتری نسبت به شریک زندگیشان دارند ، اعتماد به نفس بیشتری دارند،  اعصابشان آرام تر است ، بیشتر از هم حمایت می کنند ، زودتر هم را می بخشند و زندگی شادتری را تجربه می کنند. 

یکی از مشکلاتی که باعث می شود نتوانید یک رابطه جنسی با کیفیت داشته باشید احساس خستگی هنگام برقراری رابطه جنسی است ، ممکن است مشغله های روزانه باعث شود خستگی جسمی و فکری زیادی را تجربه کنید ولی نباید اجازه دهید که این مشکلات باعث کم شدن یا بی اهمیت شدن رابطه جنسی در ازدواجتان شود. 

اگر رابطه جنسی برای شما فراتر از رفع نیاز غریزی باشد و آن را تبدیل به یک تفریح دو نفره برای افزایش صمیمیت و احساس خوب بین خودتان نمایید می تواند توانایی شما برای کنار آمدن با مشکلات روزمره را افزایش دهد. رابطه جنسی اگر به درستی و با کیفیت انجام شود نه تنها باعث کاهش خستگی و استرس روزانه می شود بلکه باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و انرژی بیشتری برای ادامه فعالیت هایتان به شما می دهد.

  

علت خستگی هنگام رابطه جنسی

مهم ترین علتی که باعث می شود برای رابطه جنسی احساس خستگی کنید مشکلات موجود در رابطه است، اغلب افراد ترجیح می دهند به جای این که با مشکلات رابطه شان روبرو شوند و با صحبت کردن مشکلاتشان را حل کنند بهانه خسته بودن بیاورند و خودخوری کنند. 

اگر همسر شما گوش شنوایی ندارد و از تکرار کردن حرفهایتان خسته شده اید بهتر است به جای این که خشم و تنفر از بی منطقی و بی فکری او را در خودتان بریزید یا یک مشاور خانواده و درمانگر جنسی صحبت کنید. 

البته ممکن است مشکل شما علل دیگری داشته باشد که باید در نوع تغذیه و سبک زندگی تان آنها را جستجو کنید. 

سایر عواملی که میتواند منجر به خستگی هنگام برقراری رابطه جنسی شود عبارتند از :

تماشای بیش از حد تلویزیون

برخی افراد معتاد تلویزیون هستند و ترجیح می دهند تا دیروقت پای برنامه های تلویزیون بنشینند در حالی که همسرشان به تنهایی به اتاق خواب رفته است. اگر میخواهید رابطه بهتری با همسرتان داشته باشید به جای هدر دادن وقت خود پای برنامه های نیمه شب تلویزیون اجازه ندهید که همسرتان تنها بماند و به جای این که بعد از اتمام برنامه تلویزیون بخواهید بی مقدمه رابطه جنسی داشته باشید ، تلویزیون را خاموش کنید و زمانی را صرف نوازش همسرتان کنید تا اماده رابطه جنسی شوید. معمولا درخواست رابطه شبانه بدون مقدمه منجر به پس زدن طرف مقابل به بهانه خوابیدن و خستگی می شود. 

برنامه های فشرده 

در صورتی که برنامه کاری فشرده ای داشته باشید، استرس کاری شما بالاتر خواهد رفت و بالا بودن درگیری ذهنی باعث می شود برای هر  کاری حتی رابطه جنسی احساس خستگی کنید. سعی کنید ساعت کاری مشخصی داشته باشید و داشتن رابطه جنسی با کیفیت برای بالا بردن کیفیت زندگی و رضایت همسرتان از شما الزامی است. 

مشکلات قلبی 

یکی از اولین علایم مشکلات قلبی ، اختلال نعوظ است که می تواند باعث ایجاد خستگی جسمی شده و روی تمایل به رابطه جنسی تاثیر بگذارد. در صورتی که دچار اختلال نعوظ مکرر شده اید حتما به پزشک مراجعه نمایید تا قبل از جدی شدن بیماری را درمان و کنترل کنید. 

به هم خوردن تعادل هورمونی 

هورمون های جنسی نقش اصلی در تمایل افراد برای برقراری رابطه جنسی ، تحریک پذیری و لذت بردن از رابطه جنسی را ایفا می کنند. به هم خوردن تعادل هورمون های جنسی و به خصوص کاهش تستوسترون می تواند باعث شود که تمایلی به رابطه نداشته باشید. 

افسردگی 

اگر علاوه بر رابطه جنسی در بیشتر مواقع زندگی احساس خستگی می کنید. دچار اختلال خواب هستید یا خیلی چیزها دیگر برایتان لذت بخش نیست ممکن است دچار افسردگی شده باشید.

ورزش سنگین

ورزش متعادل برای حفظ سلامت کلی بدن ضروری است وحتی باعث افزایش میل جنسی می شود و به شما کمک می کند تا قوای بدنی خوبی برای رابطه جنسی داشته باشید ولی در صورتی که ورزش شما غیر اصولی باشدو فشار بیش از حدی به بدن وارد کند میتواند باعث ایجاد خستگی مفرط در بدن شود و باعث شود انرژی کافی برای برقراری رابطه جنسی نداشته باشید. 

بی خوابی 

خواب کافی شبانه برای داشتن یک زندگی متعادل روزانه الزامی است. بی خوابی برای مردان باعث کاهش تعداد رابطه جنسی در آن ها می شود. 

روش های از بین بردن خستگی هنگام رابطه جنسی

شما می توانید از راهکارهای زیر برای مقابله با خستگی هنگام رابطه جنسی استفاده کنید 

داشتن رابطه جنسی رمانتیک

عجله ای برای رسیدن به ارگاسم نداشته باشید ، معاشقه ای آرام و رمانتیک را شروع کنید تا کم کم برانگیختگی جنسی در هر دوی شما باعث فراموش کردن خستگی شود. 

زنان از پیش نوازی لذت زیادی می برند پس نیازی نیست که با یک رابطه سریع و خشن قدرت مردانه خود را به نمایش بگذارید. 

اغلب زنان با نوازش و در آغوش کشیده شدن قبل از رابطه جنسی احساس بهتری نسبت به همسرشان پیدا می کنند و روحیه شان بهتر می شود و تمایل جسمی و ذهنی بیشتری نسبت به مردشان پیدا می کنند.

ضمن این که نوازش و در آغوش کشیدن برای کاهش هورمون استرس در هر دوی شما بسیار مفید است و باعث میش ود بعد از ارگاسم احساس خیلی بهتری را تجربه کنید و از نظر روحی شارژ شوید.

رابطه جنسی را با نوازش و در آغوش کشیدن یا بوسه های ریز شروع کنید تا کاملا برانگیخته شوید و خستگی را فراموش کنید ، زمانی که هر دوی شما به اندازه کافی تحریک شده باشید می توانید شدت حرکات را بیشتر کرده و سرعت بیشتری داشته باشید. 

افکار ناراحت کننده و استرس زا را از خودتان دور کنید

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود نتوانید تحریک شوید یا حتی می تواند باعث شود که مردها نتوانند به نعوظ برسند یا نعوظ خود را حفظ کنند ، درگیری های فکری و استرس است  که میتواند تاثیر منفی بر تعداد روابط جنسی بگذارد و باعث شود افراد تمایلی برای رابطه جنسی نداشته باشند و نتوانند از آن لذت ببرند.

افکار استرس زا و مضطرب مانع از ترشح هورمون های جنسی کافی برای تحریک جنسی و رسیدن به ارگاسم می شود بنابراین اگر دچار خستگی ذهنی ناشی از این افکار شده اید سعی کنید به هیچ چیز به جز لحظه ای که در آن قرار گرفته اید فکر نکنید ، کنار همسرتان دراز بکشید و او را در آغوش بگیرید و در مورد خودتان ، جسمتان ، خواسته های جنسی ، زیبایی های همسرتان حرف بزنید ، از هم تعریف کنید و قربان صدقه هم بروید تا فکرتان از افکار منفی دور شده و آماده لذت بردن شود. 

تغییر سبک زندگی

در صورتی که خستگی هنگام برقراری رابطه همراه با ضعف جسمی باشد ممکن است علت واقعی آن عادت های اشتباه و سبک زندگی شما باشد بنابراین اگر اغلب اوقات چنین حسی دارید و توان رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم را ندارید حتما باید این مورد را بررسی کنید و با تغییر سبک زندگی توان جسمی و جنسی خودتان را بهبود بخشیده و متعادل کنید. 

تغذیه نامناسب یکی از دلایل اصلی کاهش توان جنسی و احساس خستگی است ، سعی کنید میزان  مصرف ، پروتئین تازه ، میوه ها ، سبزیجات ، ادویه ها و دمنوش ها با طبع گرم را افزایش دهید. مصرف خوراکی های فراوری شده ، شیرین ، پرچرب یا شور را کاهش دهید.

سعی کنید حداقل 3 روز و روزی 1 ساعت ورزش کنید ، ورزش شما باید ترکیبی از تمرینات قدرتی و کاردیو باشد تا هم باعث افزایش قدرت عضلانی شما شود و هم این که جریان خون بدنتان را متعادل کند و به چربی سوزی بدنتان کمک کند. 

ظاهر زیباتر و خوش تراش و تنظیم جریان خون بدن و افزایش قدرت جسمی ، تمایل و انرژی شما برای رابطه جنسی را بیشتر می کند. 

ماساژ برای رفع خستگی هنگام رابطه جنسی

از معجزه ماساژ در رابطه جنسی غافل نشوید ، ماساژ هر فرد خسته یا هر فرد سرد مزاجی را آماده یک رابطه جنسی گرم و پر حرارت می کند. 

ماساژ تمام بدن و اندام جنسی  با روغن های گرم ، باعث می شود ذهن ارام شده و از استرس دو شود ، خستگی و تنش ها از بدن خارج شده ، جریان خون به اندام تناسلی بیشتر شده و فرد تمایل به برقراری رابطه جنسی پیدا کند. 

سعی کنید هفته ای 1 بار یا ماهی 2 بار یکدیگر را ماساژ دهید و از بدن هم لذت ببرید. 

حمام بردن همسر برای رفع خستگی 

اگر همسر شما به قدری خسته است که تمایلی به رابطه جنسی ندارد ، یا از بیرون آمده و عرق کرده است و میخواهد استراحت کند به او پیشنهاد بدهید که او را به حمام ببرید. 

فضای حمام را گرم کنید و بدن همسرتان را بشویید تا خستگی از تنش خارج شود، مسلما او هم تمایل به شستن شما پیدا خواهد کرد و هر دوی شما آماده یک رابطه گرم و پرحرارت خواهید شد. 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *