اخبار و اطلاعیه

نکاتی مهم درباره لباس زیر خانم ها

هشداری مهم درباره لباس زیر خانم ها

نکاتی مهم درباره لباس زیر خانم ها

امروزه رعایت بهداشت لباس های زیر از اهمیت ویژه ای بخصوص برای خانم ها برخوردار است. بیماری های خطرناک زنان بسیار افزایش یافته است و باید نکاتی را رعایت کنند که در زیر به آن می پردازیم پس با ثناطب همراه باشید تا نکاتی مهم درباره لباس زیر خانم ها یاد بگیرید.

 

تعویض لباس زیر

 

خطر جدی عوض نکردن لباس زیر بصورت روزانه

تحقیقات نشان می دهد که 33 درصد خانم ها لباس زیر را خود را بیشتر از مدت زمانی که باید، استفاده می کنند که معمولا سن آن ها بین 35 الی 44 سال است. این کار خطر ابتلا به عفونت، حساسیت، ترشحات و مشکلات پوستی را افزایش می دهد و بهتر است هر روز لباس های زیر خود را عوض کنید.

پوشیدن لباس زیر کثیف و مخصوصاً لباس تنگ مشکلاتی از قبیل انتقال باکتری و برفک واژن ایجاد می کند. همچنین نشستن و تعویض نکردن این لباس ها بعد از ورزش هم باعث افزایش بوی بد بدن و مشکلات پوستی و نامتعادلی در میکروبیوم واژن است.

برفک یک خارش شدید و سوزش بسیار زیاد است که به دلیل عفونت مخمری ایجاد می شود و با استفاده از لباس های نخی و پوشیدن لباس های گشاد هنگام شب می توانید از رشد آن جلوگیری کنید، زیرا این باکتری در محیط گرم و مرطوب بیشتر رشد می کند پس به شدت توصیه می شود حتما هر روز لباس زیر خود را تعویض کرده و بهداشت ان را با حساسیت بیشتری رعایت کنید.

آمار عوض نکردن لباس زیر زنان

از هر 5 خانوم؛ فقط یک نفر لباس زیر خود را هر روز عوض می کند. شاید برای شما کاملا طبیعی به نظر برسد که هر روز به هر حال لباس زیر خود را عوض کنید. نظرسنجی از بیش از 1000 خانوم نشان داده است که فقط 21 درصد آن ها لباس زیر خود را چند روز پشت سر هم می پوشند و آن را عوض نمی کنند و از هر 10 نفر؛ یک نفر لباس زیر خود را به مدت سه روز یا بیشتر به تن دارد.

نظرسنجی ها نشان می دهد که عادات رعایت نکردن بهداشت در بین آن ها رایج تر است تا این که بخواهند به تمیزی اهمیت دهند. شاید علت های مختلفی پشت این قضیه باشد، مثل استفاده کم تر از مواد شوینده یا هزینه شستشوی لباس ها.

آمار نشان می دهد که 24 درصد زنان بعد از ورزش لباس خود را نمی شویند و آن را عوض نمی کنند که این خانم ها معمولاً زیر 25 سال هستند. بدتر اینکه آن ها معمولاً لباس زیر های خود را بعد از 2 یا 3 بار پوشش، می شویند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *