مقالات

کرم های ضد چروک چطور عمل می کنند

کرم های ضد چروک چطور عمل می کنند

کرم های ضد چروک چطور عمل می کنند

کرم های ضد چروک فوق العاده محبوب هستند. این کرم ها به کاهش روند پیری پوست و حفظ سلامت آن کمک می کنند. این کرم ها به صورت بالقوه باید بتوانند ظهور چین و چروک پوست را به تاخیر بیندازند. با ثناطب همراه باشید تا با عملکرد کرم های ضد چروک آشنا شوید.

آشنایی با عملکرد کرم های ضد چروک

مراقبت از پوست یکی از نگرانی های اغلب افراد است. زوال پوست و ظهور چین و چروک ها یکی از مشکلات آرایشی است که امروزه به طور فزاینده ای مورد توجه قرار گرفته است.

به همین دلیل است که کرم های ضد چروک و کرم جوانسازی پوست فوق العاده محبوب می شوند. این کرم ها به کاهش روند پیری پوست و حفظ سلامت آن کمک می کنند. این کرم ها به صورت بالقوه باید بتوانند ظهور چین و چروک پوست را به تاخیر بیندازند.

اگر می خواهید پوستی صاف و سالم و جوان داشته باشید باید در اسرع وقت به مراقبت از پوستتان بپردازید نه این که منتظر بروز چین و چروک روی پوست شوید.

عملکردهای اصلی کرم های ضد چین و چروک عبارتند از: 

آبرسانی یا هیدراتاسیون hydration پوست. این نوع کرم ها مرطوب کننده بوده و به بازسازی پوست کمک می کنند که باعث کاهش پیری زودرس پوست شده و به این ترتیب ظاهر پوست را بهبود می بخشند.

ترمیم پوست. کرم های ضد چین و چروک پوست را احیا می کنند، ظاهر چین و چروک ها را کاهش داده و انعطاف پذیری پوست را افزایش می دهند.

به دلیل غلظت بالای کلاژنی که دارند ساختار پوست را سفت تر کرده و به نرم و صافی پوست کمک می کنند.

حذف چین و چروک. این عملکرد هم به دلیل بالا بودن غلظت کلاژن این کرم هاست که به کم شدن ظاهر چین و چروک ها کمک کرده و از تحلیل پوست جلوگیری میکنند.

لایه برداری خفیف. کرم های ضد چروک به حذف لایه سلول های مرده پوست کمک کرده و باعث بهبود بافت و درخشان تر شدن سطح پوست می شوند.

ترکیبات اصلی کرم های ضد چروک

مراقبت از پوست مثل آبرسانی مناسب و لایه برداری، عوامل اصلی برای صاف و سالم نگه داشتن ظاهر پوست است. برای انتخاب کرم ضد چروک مناسب باید مواد تشکیل دهنده آن را در نظر بگیرید.

نکته مهم اینجاست که نباید منتظر ایجاد چین و چروک روی پوستتان بمانید بلکه از جوانی مراقبت های پوست را باید آغاز کنید.

قرار گرفتن در معرض عوامل مخرب خارچی مانند آفتاب یا دمای پایین و برخی عادت های مضر مثل مصرف سیگار یا نوشیدن الکل می تواند ساختار پوست را تغییر داده و روند اکسیداسیون و پیری پوست را افزایش دهد.

دو ماده ای که معمولا در کرم های ضد چروک وجود دارند، کلاژن و الاستین هستند. کلاژن به تقویت و سفتی پوست کمک می کند.

  

سایر مواد تشکیل دهنده کرم های ضد چروک عبارتند از: 

  • آنتی اکسیدان هایی که روند پیری پوست را کند می کنند
  •  انواع مختلف ویتامین
  • رتینول
  • اسید هیالورونیک
  • مواد محافظ در برابر نور خورشید
  • هیدروکسی اسید ها ( لایه بردار )
  • سلول های بنیادی که باعث بهبود تقسیم سلولی می شود

آیا انتخاب کرم ضد چروک به نوع پوست شما مرتبط است؟ 

یک عامل حیاتی در انتخاب کرم ضد چروک، نوع پوست فرد است 

اگر پوستتان خشک است باید از انواع کرم های آبرسان قوی استفاده کنید. 

اگر پوستتان چرب است باید از ژل کرم ها استفاده نمایید.

کرم های ضد چروک را باید روزانه حداقل دوبار استفاده کنید ضمن اسن که عادت های سالم زندگیتان را را هم افزایش دهید.

از کرم های ضد چروک انتظار عملکرد فوری نداشته باشید چون پوست برای ترمیم خود نیاز به زمان دارد و چند ماه طول خواهد کشید تا متوجه تاثیر کرم های ضد چروک شوید. یکی از کرم های ضد چروک کرم دی دی است که در واقع یک سوپر کرم است که با تاکید بر خاصیت ضد چروک و ضد پیری، چروک های شما را کم کم محو می کند.

DD کرم ها محصولات چند کاره ای هستند که پوشانندگی بهتری نسبت به بی‌بی کرم (BB کرم) ها و ویژگی های بیشتری نسبت به CC کرم ها برای پوست دارند، DD کرم ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند، بنابراین با به وجود آوردن یک لایه محافظ طبیعی روی پوست مانع سرایت عوامل مخرب محیطی و آسیب های رادیکال های آزاد به پوست می شوند، آنچه DD کرم ها را تا این حد دوست داشتنی کرده توانایی آن ها در محافظت از پوست در برابر اشعه مضر UV و آلودگی است، در واقع این دسته از محصولات بهترین انتخاب برای اشخاصی هستند که در شهر های بزرگ صنعتی زندگی می کنند و یا تحت تابش نور مستقیم و شدید آفتاب قرار دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *